Hideg (szoft) lézer
Az alacsony teljesítményű lézerek emberi szervezetre gyakorolt kedvező hatásának hazai felfedezésétől napjainkig már fél évszázad telt el. A szoft, vagy más néven hideg lézer a bőrgyógyászati sebkezeléstől, a fogászati és nőgyógyászati alkalmazáson keresztül, a lézerakupunktúráig számos területen bizonyított. A koherens fénynyaláb hatására a sejtek megújulási ciklusa lerövidül. Ez a károsodott sejtcsoportok vagy sejtrétegek gyorsabb pótlását eredményezi, legyen szó valamilyen bőrbetegségről, vagy egy kozmetikai kezelés során megsértett (lecsiszolt, lehámlasztott) bőrfelületről. A Dr Derm által 2005-ben bevezetett „lézerultrahangos kezelőfej” a mikrodermabráziós kezelés során megsértett bőrfelület gyors regenerálásában jeleskedik. 

A lézer által közölt nagy energiamennyiség az ATP szintjének emelkedését váltja ki. A sejtek energiatároló vegyületének megszaporodása a kezelt szövet energiatartalékát növeli, így az energiaigényes sejtmegújulási és védekezési folyamatok akadálytalanul mehetnek végbe. Gyorsabb gyógyulás, a napról napra történő hámosodás még olyan sebfelszíneken is feltűnően felgyorsul, amely a korábbiakban reakcióra képtelen terápiarezisztens területnek bizonyult. Az ödéma- és gyulladáscsökkentő hatás a bőr feszülésének megszűnésében, a vörösség enyhülésében nyilvánul meg. Az endogén fájdalomcsillapító hatás (az endorfinszint növekedése révén) nemcsak a komfortérzetet javítja, hanem a sebgyógyulás pszichológiai tényezőit is támogatja.

X

Na most lebuktál! Nem szép dolog amivel próbálkozol!

A honlap tartalma az én szellemi tulajdonom, az engedélyem nélkül annak tartalmát felhasználni bűncselekmény! Kifejezetten megtiltom, hogy az irásos enegélyem nélkül a honlapom tartalmából bármit is felhasználj!